Kasulik info

Hea Jazz Pesulate külastaja,

Alljärgnevad soovitused on kirja pannud meie kliendid, koostööpartnerid ja töötajad sooviga hoida oma sõidukid puhtana.

Kui Sinagi sooviksid siia lisada mõne hea mõtte, siis tee seda kindlasti ja saada meile e-kiri aadrssile info@jazzpesulad.ee. Et Sinu tähelepanekud ja soovitused jõuaksid õigesse kohta, palun kirjuta e-maili pealkirjaks Hoia oma autot".

Ootame Su ideid suure huviga! 

Sinu Jazz Pesulad

 

Kui tihti on mõistlik autot pesta?

Vastus on lihtne. Sõltub sellest, kui kiirelt auto määrdub ja kui palju mustust autole koguneb.

JAZZ PESULAD SOOVITAB AUTO HEAS KONDITSIOONIS HOIDMISEKS KULDREEGLIT: 1 PAAK KÜTUST ja 1 PESU


Paljudele autodele piisab, kui neid pesta üks kord kuus, eriti suveperioodil. Samuti kehtib see autodele, mis sõidavad vähe ning mida hoitakse garaažis.
Igapäevaselt kasutuses olevat autot on vajalik pesta tihedamini, eriti autosid, mis pargivad õues ja mille pinnal on:

 • puudelt langenud kleepuvat õietolmu ja puuvaiku;
 • putukate jäänused;
 • linnu väljaheide;
 • soola-lume-mustuse segu.

Kõik need mustuse liigid kahjustavad auto värvkatet.

NB! Linnu väljaheide proovige autovärvilt eemaldada koheselt rohke veega. Mitte mingil juhul ärge kasutage selleks kuiva lappi, sest väljaheites leidub abrasiivseid osakesi, mis võivad hõõrdumisel kahjustada värvi pinda!

 • Määrdunud autole jääb mustus kergemini külge ja paksem mustusekiht võib omakorda tekitada korrosiooni.
 • Puhas ja vahatatud auto määrdub aeglasemalt ning seda on kergem pesta.
 • Enne talvise perioodi algust eemaldage autolt suve jooksul sinna kogunenud pigitäpid ja putukatejäänused.
 • Peale talve eemaldage kindlasti auto värvilt sinna kogunenud sool. Kui libistate käega üle pestud auto ukse alumise serva ja tunnete, et see on kare, siis soovitame teil teha Jazz Käsipesulas spetsiaalne pigi- ja soolaeemalduse pesu.
 • Auto veljed vajavad aeg-ajalt spetsiaalset puhastamist, kuna sinna tekib pidurikatete kulumisest tekkiv sööbiv tolm, mis kuumusega kinni kleepub. Ärge pihustage velgedele spetsiaalseid puhastusained enne, kui olete veljed külma veega maha jahutanud.

SÄÄSTA LOODUST!

Juhul, kui plaanite autot ise pesta, teadke, et see ei olegi lihtsalt auto pesemine! Pesuained, pigi ja õlised jäägid kahjustavad maapinda ning sattudes sadevee kanalisatsiooni jõuab reostus ka veekogudesse.

Alati on parem pesta autot seal, kus on selleks spetsiaalselt ehitatud kanalisatsioon.
Enne üldkanalisatsiooni suundumist filtreeritakse vesi eelnevalt  liivast ja õlijääkidest.

Ise pesemise peamiseks miinuseks on tavaliselt vähese vee kasutamine ja survepesuri puudumine. Veenduge, et enne švammiga pesemist olete survepesuri abil autolt eemaldanud liiva ja suurema mustuse. Ise (kodus) auto pesemiseks ostke  spetsiaalselt auto käsipesuks mõeldud pesuaineid.

Ärge kuivatage autot paberrätiga. Paber kriimustab autovärvi ja sellega võib kuivatada vaid klaaspindu. Vee kuivatamiseks autovärvilt soovitamse spetsiaalselt selleks mõeldud seemisnahkset kuivatuslappi. Enne auto kuivatamist veenduge, et kuivatuslapil ega ka auto värvile pole jäänud liivaterakesi, mis võiksid hõõrdumisel kahjustada auto värvkatet.

Vahatamine

 • Vahatamine hoiab auto värvi keskkonna kahjustuste eest.
 • Vaha täidab ära pisemad mikrokriimud ja kivitäkked, aeglustades edasist värvi kahjustumist.
 • Vahatatud autolt jookseb vesi kiiremini maha, jättes värvile vähem kuivanud veepiiskade jälgi.
 • Juhul kui auto on pikemat aega vahatamata või pole üldse vahatatud, siis kogemuste puudumise korral, soovitame see töö autole tellida Jazz Käsipesulatest.

Oma kogemustest lähtuvalt võime öelda, et keskmine vaha auto värvil püsimise aeg on 3-4 kuud.

Kuna Eestis kasutatakse lume-jää tõrjeks tänavatel soola, soovitame autot minimaalselt 2 korda aastas lasta vahatada. Soovitavalt seda teha enne talve ja peale talve.

Lisaks

Värvkatte pindmisi pisemaid kriimustusi, täkkeid, ja tuhmistunud pinda on võimalik taastada ehk kahjustused kõrvaldada poleerimise teel. Samuti pakume abi oma klientidele väiksemate muljumisjälgede eemaldamisel (näiteks kahjustused mis on tekkinud parklates kõrvalseisva auto ukse avamisega tekitatud kontakti mõjul).

Selliste probleemide korral küsige nõu Jazz Käsipesulate majavanematelt.

Soovitus Jazz Pesutänava klientidele

 • Jazz Pesulad ei soovita enne meie pesulatesse sisenemist kasutada poes müüdavat lisaleotusainet. See võib erineda pesulas kasutatavatest ainetest ja muuta auto pesemise raskemaks. Juhul kui soovite seda ikkagi kasutada (näiteks velgedel), siis kasutage seda vahetult enne pesulasse sisenemist, nii et see enne pesuprotsessi ära ei kuivaks.
 • Talvisel perioodil eemaldage autolt lahtine lumi ja jää. See soodustab pesuainete paremat toimet ja tagab ühtlase pesukvaliteedi.
 • Masinpesu ei suuda 100% eemalda talvisel perioodil autole tekkivat "pigikihti" (soola, asfaldi, naelkummidest ja lumest-jääst tekkinud mustus), selleks soovitame autot aeg-ajalt pesta Jazz Käsipesulas.

Ettevaatust lumeharja kasutamisega!

Poodides müügil olevad lumeharjad on tihti liiga tugevate harjasega, mis võivad määrdunud auto lumest puhtaks pühkimisel tekitada värvile kriime. Samuti kahjustab jääkaabitsa pidev kasutamine auto klaase. Võimalusel eemaldage autolt ainult lahtine lumi ning jää.