Nüüdsest avatud Jazz Pesula väikestele liiklushuvilistele Laste Liiklusmängukeskuses

Nüüdsest on väikestel liiklejatel võimalus Laste Liiklusmängukeskuses ise roolis olles sõita Jazz Pesutänavasse autot pesema.  

Möödunud aasta 10. oktoobril avati Tallinnas Laste Liiklusmängukeskus, mis on ainus siseruumides tegutsev liikluslinnak pealinnas. Nüüdsest asub keskuses ka neoonvalgustuse ja päris pesulaharjastega Jazz Pesutänav, millest lapsed saavad oma esimese iseseisva autopesula kogemuse. 

„Meie eesmärgiks oli luua lastele tore ja meeldiv mängukeskkond, mis oleks ühtlasi ka õpetlik ja hariv ning võimaldaks kvaliteetselt vaba aega veeta,” ütles Laste Liiklusmängukeskuse juhatuse liige Aivar Sild. „Liiklusmängukeskuses näeb kõik välja nagu tänavaliikluses päriselt – tee ääres on liiklusmärgid, ristmikel töötavad valgusfoorid ning jalakäijatele on ette nähtud kõnniteed ning ülekäigurajad. Kõige elevusttekitavam on laste jaoks muidugi võimalus ise autoroolis istuda ning liigelda nagu tõeline autojuht.”

Liiklusmängukeskuses on üks eraldi suur ja avar ruum (55m²) koolituste läbiviimseks. Õppeklassis viib juhendaja läbi liiklusõppe tunde, mille kestvuseks on reeglina 30 minutit, misjärel lapsed saavad siirduda praktilist liiklemist katsetama. Et liiklusreeglite õppimine ja õpetlike filmide vaatamine oleks lastele meeldiv, ei ole õppeklassis tavapärased koolipingid, vaid lapsed saavad istuda erivärvilistel hernepatjadel. 

Laste Liiklusmängukeskus asub Tallinnas, Kadaka tee 84A, 2. korrusel.
Rohkem informatsiooni kodulehel www.liiklusmangukeskus.ee

Jazz Pesulad
info@jazzpesulad.ee
01.06.2014 11:20