Salongihooldus O3

Auto salongihooldus osooniga

Mida vanem auto, seda vähem on värskust salongis. Enamusel meist on aga soov, et meie sõidukid säilitaksid oma „uue auto“ lõhna igavesti. Peagi avastame, et uue auto lõhn hajub ja asemele kolivad vähem meeldivamad lõhnad. Arvatakse, et peamised lõhnatekitajad autos on sigaretisuits ja lemmikloomad, aga eksisteerib veel teisi vähem nähtavamaid süüdlasi. Autos juhtub vahel nii mõndagi… Me peame seda tühiseks ega pööra sellele suurt tähelepanu, olgu selleks oma armsa lapse poolt kogemata ümber aetud joogipudel, toidupoest tulles auto põrandale tilkunud piim või talve jooksul jalgadega autosse kantud märg lumi. Alles siis kui ühel hommikul autosse istume - avastame, et miskit vist lõhnab halvasti. Kuidas tekkinud haisust lahti saada?

Tavaliselt toimivad paljud meist autos oleva ebameeldiva lõhna korral umbes nii:

  • ostan autosse uue ja tõhusama õhuvärskendaja;
  • viskan välja ebavajalikud esemed;
  • imen tolmuimeja abil välja viimasemagi liivaraasukese;
  • teen puhtaks klaasid ja pühin tolmu;
  • eemaldan uksepakule jäänud kingajäljed.

Tulemuseks on puhtam väljanägemine, kuid siiski ebameeldiv lõhn autosalongis on endiselt alles.

Kui autosse jääb ebameeldiv lõhn isegi pärast põhjalikku puhastust, siis tõenäoliselt on see sellepärast, et bakterid on leidnud tee sügavamale salongi katvasse vaipkattesse, istmetesse või polstrite vahele. Bakterid on hakanud elama. Jalamati all olev niiske vaip ja autosse kantud tänavamustus on bakteritele heaks kasvulavaks, seal hakkabki vaikselt arenema silmatorkamatu seeneniidistik.

Parim viis võidelda autos bakterite, hallituse, seente ja halva lõhna tekitajate vastu on salongihooldus osooniga.

Osoneerimine on kaasaegse tehnoloogia abil inimese tervisele kõige ohutum ja keskkonnasõbralikum desinfitseerimisprotsess, mis ei jäta õhku ebameeldivat lõhna ega kahjusta kokkupuutumisel pindu. Osoon oksüdeerib tervisele kahjulikke mikroorganisme aatomi tasemel, muutes need kahjutuks ja välistades nende paljunemise.

Osoneerimisprotsessist lihtsustatult

Ventilaator tõmbab auto salongis oleva õhu osonaatorisse, kus see suunatakse esmalt ultraviolettlambile. Õhk desinfitseeritakse ja ioniseeritakse. Protsessi ajal tekib suletud ustega auto salongi negatiivsete õhuioonide ja osooniga rikastatud keskkond.

Positiivsed ioonid, mis siiani on lubanud saasteainetel (mikroobid, bakterid, viirused, hallitusseened jne.) auto salongis vabalt lennelda, püütakse negatiivselt laetud õhuioonide poolt kinni ning neutraliseeritakse või lagundatakse. Edasi liiguvad auto salongist kinnipüütud „pahad“ õhuosakesed uuesti ventilaatorisse, kus ootab neid positiivset laetud katalüsaatorplaat. Enam kui 12 000V hävitatakse elektrikeemiliselt ka visamad bakterid.

Erinevalt tahkel või vedeliku kujul olevatest desinfitseerijatest, suudavad osoon ja negatiivselt laetud õhuioonid tungida kõikjale, ka väiksematesse õõnsustesse ja materjalide sisemusse.

Osoon hävitab kiiresti auto salongis olevad viirused, bakterid ja hallituse eosed, sõltumata sellest, kas need on õhus või kinnitunud vaipkattele, istmetele, laepolstrile ja teistele detailidele.

Osooni lõhna iseloomustatakse ja seostatakse kui puhta triigitud voodipesu lõhnaga või värske metsa lõhnaga. Peale äikesetormi öeldakse ka tavaliselt, et õhk läks värskeks ja seda just seetõttu, et õhku vabaneb palju osooni.

Seega pärast auto salongi osoneerimist on tunda osooni lõhna veel mõned päevad hiljemgi.

Salongi osoneerimine vähendab autos tubaka, lemmikloomade, piima, õlle jt ebameeldivate lõhnade olemasolu. Jazz Pesulad soovitab salongi osoneerimist ainult eelnevalt puhastatud autosalongile.

Miks on Jazz Pesulate salongi osoneerimise teenus eriline?

Paljudel juhtudel osutatakse auto salongi osoneerimis teenust seadmete abil, mis ei ole selleks spetsiaalselt ettenähtud või need seadmed on liiga nõrgad. See tähendab seda, et tööprotsessis toodetakse liiga vähe osooni ja teenuse osutamise aeg jääb liialt lühikeseks, et hävitada täielikult tervisele kahjulikud bakterid ning seened.

Jazz Pesulad kasutab teenuse osutamisel ainult kaasaegaset ja spetsiaalselt sellele teenuse osutamiseks mõeldud seadmeid, mis tagavad alati parima tulemuse.

Äärmuslikel juhtudel tuleb auto salongi osoneerimisprotsessi pikendada või maksimaalse tulemuse saavutamiseks mõne nädala möödudes korrata.  

Salongihooldus osooniga kestab 30 minutit sõiduki kohta. Teenuse tasu on al. 20€.

Jazz Pesulate kliendikaardiga on soodustus 25%.

Tule ja muuda autos olemine tervisele sõbralikumaks!
NB! Hetkel pakume teenust Merimetsa ja Ülemiste Jazz Käsipesulas.